عملیات زیرسازی پروژه‌های راه‌های روستایی بوکان به اتمام رسید

عملیات زیرسازی پروژه‌های راه‌های روستایی بوکان به اتمام رسید

خبرگزاری فارس: عملیات زیرسازی پروژه‌های راه‌های روستایی بوکان در قالب نهضت آسفالت به اتمام رسید.

جعفر احمدزاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: زیرسازی 36 کیلومتر راه در روستاهای حوزه استحفاظی در اجرای طرح لبیک به اتمام رسیده است و آسفالت آن از 10 درصد پیشرفت برخوردار است.
وی گفت: از 650 کیلومتر راه روستایی 230 کیلومتر آن راه آسفالته، 50 کیلومتر راه خاکی و 370 کیلومتر راه شوسه است.
رئیس اداره راه و ترابری بوکان افزود: صرفه‌جویی انجام یافته در اجرای این پروژه در مقایسه با تحویل پروژه‌ها به پیمانکاران در سال‌های گذشته بیش از 20 میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: بهسازی و آسفالت راه آلبلاغ به طول یک کیلومتر و 200 متر با اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال، راه باغچه و قادرآباد به طول 5 هزار و 200 متر و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال که یک میلیارد ریال آن در سال جاری تزریق شده از جمله پروژه‌های در دست اقدام است.
وی گفت: راه تازه قلعه، کانی طومار، اختطار، سیف الدین سفلی به طول سه کیلومتر با اعتباری بالغ بر 600 میلیون ریال، راه یک کیلومتری گل مرزنگ و راه 5/2 کیلومتری لگز با بیش از یک میلیارد ریال راه حصار به طول سه کیلومتر با اعتباری بالغ 900 هزار میلیون از دیگر پروژه‌های در دست اقدام این واحد است.
احمدزاده با اشاره به اجرای عملیات سیلکت روکش گرم در بوکان با اعتباری بیش از 3 هزار و 880 میلیون ریال، اضافه کرد: ترمیم پل حسین مامه از جمله اقدامات لازم برای رفع نقاط حادثه‌خیز در این شهرستان است که برای اجرای آن بیش از یک میلیارد و 755 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای توسعه، بهسازی و ایمن‌سازی شبکه راه‌های حوزه استحفاظی این واحد گفت: در این ارتباط خاک‌برداری پیچ مسیر شاهین‌دژ- بوکان و آسفالت این محور به طول 300 مترمربع، لکه‌گیری مسیر بوکان به شاهین‌دژ به طول 25 هزار مترمربع، اصلاح رمپ‌ها و پارکینگ‌ها، نصب سرعت‌گیر به طول 130 متر در تمام مسیرها و خط‌کشی مسیر کرده است.
احمدزاده خاطرنشان کرد: پروژه در دست احداث مسیر بوکان به سقز به طول 2 کیلومتر در حال اجرا بوده و مسیر میاندوآب به بوکان به طول 20 کیلومتر نیز در دست اجرا است.
احمدزاده تصریح کرد: پروژه محور بوکان به گندمان که در حال زیرسازی و احداث ابنیه فنی است و در آینده نیز جاده بوکان به سردشت از این مسیر عبور می‌کند از اهمیت بسیای برخوردار است.
شهرستان بوکان دارای 800 کیلومتر راه است که 50 کیلومتر راه اصلی و مابقی آن فرعی است.

داغ کن - کلوب دات کام