انتقاد فرماندار بوکان از تغییر کاربری اراضی

فرماندار بوکان از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به منظور اجرای طرح‌های مختلف انتقاد کرد.

انتقاد فرماندار بوکان از تغییر کاربری اراضی

فرماندار بوکان از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به منظور اجرای طرح‌های مختلف انتقاد کرد.


 حسن عباسی در نشست اعضای شورای کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: جهاد کشاورزی باید در این امر جدیت بیشتری داشته باشد تا اراضی کشاورزی درجه سه و چهار از چرخه تولید محصولات کشاورزی خارج نشود.
وی با بیان اینکه توجه به کشاورزی سبب توسعه منطقه می‌شود، افزود: شهرستان بوکان یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در استان آذربایجان غربی محسوب می‌شود و 70 درصد شاغلان این شهرستان در بخش کشاورزی و دامداری فعالیت دارند.
این مسئول اضافه کرد: توجه به بخش کشاورزی و دامپروری زمینه ماندگاری روستاییان را در روستاها فراهم می‌آورد.
به گفته وی باید در جهت افزایش بهره‌وری اقتصادی بخش کشاورزی شهرستان تلاش شود.
عباسی در ادامه تصریح کرد: برای گسترش بیمه محصولات کشاورزی باید تلاش کنیم این امر به یک فرهنگ در میان کشاورزان تبدیل شود.
فرماندار بوکان اظهار داشت: بیمه محصولات کشاورزی راه مقابله با حوادث طبیعی و زیربنای توسعه پایدار است.
وی خاطرنشان کرد: کشاورزان می‌توانند با بیمه کردن محصولات خود امنیتی را برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی ایجاد کنند.
عباسی همچنین از بهره‌برداری سیلوی 70 هزار تنی بوکان در آذرماه امسال خبر داد و گفت: با تلاش و پیگیریهای صورت گرفته تعهدات لازم از پیمانکار برای اتمام این پروژه اخذ شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری برای چاه‌های کشاورزی غیرمجاز نیز سهمیه سوخت به صورت یارانه‌ای در نظر گرفته شده و صاحبان این چاه‌ها نیز می‌توانند همانند مالکان تراکتور و کمباین از سهمیه سوخت یارانه‌ای استفاده کنند.
کارشناس جهاد کشاورزی بوکان نیز در ادامه گفت: درسال زراعی جاری 105هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان زیر کشت گندم دیم و 52 هزار هکتار دیگر زیر کشت گندم آبی رفته که پیش‌بینی میشود 85 هزار تن محصول از این اراضی برداشت شود.
مهندس کاکه اله‌پورافزود: به دنبال سرمای ابتدای امسال و بارش تگرگ در شهرستان بوکان 25 میلیارد و 700 میلیون ریال خسارت به محصولات کشاورزی شهرستان بوکان وارد شده است.
داغ کن - کلوب دات کام